Akreditasyonlar

Chef Akademi'de eğitim gören ya da mezun olan öğrencilerimiz için kariyerine yurt dışında devam etmeleri için pek çok farklı kurumla iş birliklerimiz devam ediyor.

USEH International

CHEF AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ VE MEZUNLARINA ABD'DE MAAŞLI STAJ YAPMA İMKANI SUNUYOR.

Chef Akademi'nin USEH INTERNATIONAL ile ortak yürüttüğü proje kapsamında Profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pastacılık Eğitimini tamamlayan ve sertifikalarını alan mezunlar maaşlı stajlarını ABD'de yaparak ilk sektörel deneyimlerini yurtdışında kazanma şansına sahip oluyorlar. Chef Akademi'de eğitimini tamamlayan adaylar ABD'nin önde gelen otel zincirleri ve restaurantlarında çalışma fırsatına erişebilmektedirler. Bu program US State Deparment tarafından verilen J-1 vizesi altında sunulan ve profesyonel mesleki gelişime imkan sağlayan, kariyer fırsatlarına ulaşma fırsatı sunan bir kültürel değişim sürecidir.
USEH International

Italian Culinary Institute For Foreigners

Italian Culinary Institute for Foreingners Türkiye temsilcisi olan Chef Akademi'de profesyonel eğitimlerini tamamlayan öğrenciler ICIF'e başvurarak 1 hafta ile 4 ay arasında değişen programlarla ileri seviye mutfak eğitimlerini tamamlarlar ve sonrasında İtalya'nın önde gelen restaurantları'nda staj yapma imkanına sahip olabilirler.
Italian Culinary Institute For Foreigners

M.E.B

Chef Akademi T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özel Öğretim Kurumları kapsamında akredite olmuş bir eğitim kurumudur. Chef Akademi'de öğrencilerimizin aldığı "Profesyonel Aşçılık" ve "Profesyonel Pastacılık ve Cafe İşletmeciliği" eğitimlerinin ardından süreci başarıyla tamamlayan mezunlarımız T.C. M.E.B. tarafından uygulanan sınavlara girmeye ve ilgili eğitimlerin bitirme sertifikalarını almaya hak kazanırlar. Bu sertifikalarını alan mezunlarımızda kendi alanlarında Ustalık Belgeleri'ni almak için başvuru yapmaya hak kazanırlar.
M.E.B

City & Guilds

Chef Akademi dünyanın en büyük mesleki eğitim akreditasyon kurumu olan City & Guilds tarafından "assured" kapsamına alınmıştır. Sekiz aylık Profesyonel Aşçılık Eğitimini başarıyla tamamlayan Chef Akademi öğrencileri City & Guilds tarafından uygulanan yazılı ve pratik sınavlarına girmeye ve süreçleri başarıyla tamamladıktan sonra "Culinary Art Professional" sertifikalarını almaya hak kazanırlar. City & Guilds sertifikasını alan adaylar uluslar arası işletmelerin mutfaklarında yer alma şansını yakalayabilirler. Ayrıca Chef Akademi'den mezun olan tüm profesyonel eğitimi mezunlarımız ilgili belgelerini aldıktan sonra IELTS B1 seviye İngilizce yeterliliklerini de belgeledikten sonra İngilere'de çalışma fırsatına sahip olabilmektedirler.
City & Guilds