Mutfaktaki Kariyerinize Yön Verin

2011 yılında kurulan Chef Akademi, verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün Türkiye'nin en iyi aşçılık okulları arasında gösterilmektedir.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir özel okul olmasının yanı sıra, sizi gelecek planlarınıza yaklaştırabilecek en iyi okulların başında yer alıyor.

Chef Akademi'de, Profesyonel Aşçılık, Amatör Aşcılık, Butik pasta-ekmekçilik eğitim mutfakları, Hobi Kurs programları, Junior programları ve mutfak severlere yönelik etkinlikler için tasarlanmış mutfak, seminer odaları, Özel VIP konuk odaları, Peyzaj eğitim bahçeleri ve AR-GE çalışmalarının yürütüldüğü mutfak laboratuvarı yer alıyor.

Yiyecek-içecek sektörüne eğitimli ve profesyonel işgücü kazandırmak misyonu ile faaliyetlerini sürdüren Chef Akademi, senede 60'ı aşkın profesyonel şef adayını iş hayatına kazandırmakta ve sadece Türkiye'ye değil, dünyanın her yerine şef adayları yetiştirmekte.

Chef Akademi'de profesyonel eğitimlerin yanı sıra mutfak severlere özel her ay workshoplar düzenleniyor. Dünya mutfaklarından profesyonel pişirme tekniklerine kadar bir çok eğitim, Chef Akademi eğitmen şef kadrosu tarafından veriliyor. Yılda 100'e yakın mutfak etkinliğinde 1000'i aşkın mutfak meraklısı ağırlanıyor.

Kurum, marka veya şirketlere özel etkinlik, toplantı ve workshoplar organize ediliyor. Bu ekiplere özel menüler hazırlanıyor. Motivasyon toplantıları, basın lansmanları, ürün demo veya çekimlerinin düzenlenebildiği etkinliklerde, profesyonel şefler ile aynı anda çalışabiliyor.

Yiyecek-içecek alanında AR-GE projeleri, menü ve ürün geliştirme, insan kaynakları desteği veren Chef Akademi, bugüne kadar 100'ün üzerinde marka ile kurumsal etkinlikler ve özel mutfak projeleri gerçekleştirdi.

Vizyonumuz

CHEF AKADEMİ gastronomi dünyasına dair tüm alanları kapsaması amacıyla oluşturulmuş büyük bir gastronomi girişim projesidir. Yaklaşık 3 senelik planlama aşamasından geçen projemiz, profesyonel bir çalışma yürütülerek 2,5 yıl önce hayata geçirilmiş; başarı ve beğeni ile profesyonel çalışmalarına devam etmektedir.

Bilimsel, sanatsal ve geleneksel bilgiler ışığında, evrensel standartlarda eğitim veren, yenilikçi, gelişmeleri yakından takıp eden, çevreye duyarlı ve ülkemize yararlı bir kurum olmaktır.

Misyonumuz

Çevre bilinci gelişmiş, yaratıcı, bilgili, yeniliklere açık, bilimsel sanatsal ve geleneksel yöntemlere hakim, teorik ve pratik açıdan donanımlı ve bu özellikleriyle tüm dünyada aşçılık mesleğini başarıyla gerçekleştirebilecek chef adayları yetiştirmek,

Mutfağı seven insanlara kendilerini ifade edebilecek alan sağlamak,
Doğal ve sağlıklı ürünlere ve beslenmeye karşı insanları bilinçlendirmek ve teşvik etmek,
Ar-ge çalışmaları ile Türk ve dünya mutfağına katkıda bulunmak,
Türk mutfağının ulusal ve uluslararası platformda tanıtımına yardımcı olmaktır.
Haberdar Olun: